Metal Blade

Форум за ножове, хладни оръжия, сечива и мултитулове
Дата и час: Вто Окт 21, 2014 1:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Апр 27, 2012 5:48 pm 
Глобален модератор
Аватар

Любим нож: Lone Wolf Blackfoot
fena3000 написа:
Здравейте,

от скоро имам такъв Керамичен нож и съм много доволен. Реже много и го дават, че трудно се износя, т.е. може и да не ви се наложи да го точите никога. Подходящ е основно за кухнята и за рязане на по-меки продукти, т.е. храните които се режат трябва да са без кокали. Пробвал съм го за рязане на пилешко месо без кокали, луканки, плодове и зеленчуци, спрява се бих казал блестящо в сравнение с предишният нож, който използвах. Ето ножчето, което си закупих:

Изображение

15,24 см. е дължината на острието.

Като изключим факта, че трябва да се пази малко повече от нормален кухненски нож, мисля че си заслужава вниманието и се справя чудно в кухнята.

Някой от вас разполага ли с такъв нож и какви са му впечатленията?

fena3000 написа:
Да, не трябва да се режат прекалено твърди продукти с тези ножове, въпреки че са доста твърди остриетата са сравнително "крехки". Също така не трябва да се изпускат, че се чупят както сте казали.

Темата за БГ ножовете съм я прегледал, благодаря :)

Да ви кажа, в женската ръка нито един нож не е в сигурност, а и самата ръка хич не е, но това е една друга тема на разговор :)

До колкото знам, керамичните ножове трябва да се заточват от специалист, те и затова рядко се точат.

npopov написа:

Cobra3 написа:
Проблема при тези ножове е, че не могат да се точат, и не майстор ами какъвто ще да си, единственият вариант е да го пратиш на производителя, което при Киосера струва 30 лева ;). Колкото и да е износоустйчив, поне за 6 месеца ще се изтъпи, елементарна аритметика е колко пари ще дадеш за няколко години. ;)

plambi написа:
Нито един от трите еднакви, които имам (Chick Chef's Ceramic) не се е чупил -
здрави са, силно нащърбени и режат само гилотинно, със силен натиск.
С нищо не успях да оправя ни щръбките, камо ли да ги наточа.
По диамантените камъни остава фин бял прах, но няма и наченки на оправяне.
Опитах и на бързооборотна гумена шлайф-шайба с какви ли не водни шкурки - все тая...

Кауза пердута е тя....

Ето тези говна се излъгах да купя:

Изображение

bully написа:
Днеска получих съвсем неочакван подарък от приятел, върнал се от Китай кухненски нож от циркониев оксид с черно огледално покритие същият като на снимката, само че на който пише Еnvirs made in Japan, но не се съмнявам къде е произведен. Доста удобен е на първо четене и честно казано добре изглежда, с пластмасова дръжка и много фЯшън кутия с магнитен капак.
Изображение
Image

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 11:16 am 
Керамиката не е вече нещо ново, ама това е (поне за мен), дървен нож *telephone* !!!

http://www2.knifecenter.com/brand/359/Core-Bamboo

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 5:18 pm 
любопитен

Здравейте приятели! От 2011 отвреме навреме преглеждам вашия форум където има доста интересни неща и хич не ми се искаше първия ми пост да е такъв но какво да се прави.Та ето и причината да се регистрирам тук официално.
Миналата седмица успях да счупя кухненския нож някаква 10 годишна терна преживяла какво ли не и за късмет на следващия ден гледам в Кауфланд керамични ножове на промоция голям и малък нож за 19 лв или нещо такова беше та отнесох ги със засилка ето ги хубавците
Изображение
Отначало всичко точно режеха прилично обаче вчера взех да нарежа няколко моркова на домашния заек и гледам ножа почва да се извива нагоре :shock: нито съм го натискал яко нито нищо дръпнах го и той излезе а то ето колко влизал в дръжката деба и спестовните китайци.
Изображение
Изображение
Светих с фенерче в дръжката дали не съм го счупил останалото Не толкова си е керамиката !
Силно се надявам никой друг да не си е купил от тия боклуци!Чудя се дали не може да го залепя с някакво лепило да си режа поне домати с него или е направо за коша.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 10:39 pm 
напреднал
Аватар

Любим нож: Следващия
Аз го залепих с каноконлит, и до сега си режа салатката. *pardon*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 11:39 pm 
разучаващ

Щом е от Кауфланд нямаш никакъв проблем,
стига да си пазиш касовата бележка.
Връщат ти парите без никакви обяснения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2012 12:36 pm 
почетен член
Аватар

Доста люде продължават да се набутват с евтини керамични боклуци!Не знам до кога ще изкара тази мания по тези ножове??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2012 10:37 pm 
разучаващ

heykel_nikolov написа:
Доста люде продължават да се набутват с евтини керамични боклуци!Не знам до кога ще изкара тази мания по тези ножове??

И аз продължавам да се чудя същото нещо, ама явно модата е голяма работа...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2012 10:45 pm 
редовен

Любим нож: РАТ-1 :)
petrof написа:
heykel_nikolov написа:

И аз продължавам да се чудя същото нещо, ама явно модата е голяма работа...

Не е точно модата... Просто рекламата/маркетингът им е на много високо ниво.
Вярно има хубави керамични ножове... ама те не са точно тия дето ще си купиш от кварталната бакалийка за 10лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2012 11:32 pm 
почетен член
Аватар

Жорка,повярвай ми и тези които са по 100-на кинта не струват!Задай си въпроса да си виждал някой известен готвач в Япония,Сащ или Европа да работи с керамичен нож??Аз поне не знам за такъв и не съм и виждал! *DONT_KNOW*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 12:01 am 
редовен

Любим нож: РАТ-1 :)
heykel_nikolov написа:
Жорка,повярвай ми и тези които са по 100-на кинта не струват!Задай си въпроса да си виждал някой известен готвач в Япония,Сащ или Европа да работи с керамичен нож??Аз поне не знам за такъв и не съм и виждал! *DONT_KNOW*

Има резон в думите ти. Просто поддръжката им е много сложна и трудна. Няма как да се прави в домашни условия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 1:02 pm 
любопитен

heykel_nikolov написа:

Кьопоолу, само за това си струва да се ползва керамичния нож - за да не мирише салатата на желязо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 3:42 pm 
разучаващ

Че аз като си режа салатата с трамонтина да не се е вмирисала

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 24, 2012 12:02 pm 
постоянно присъстващ

Incubus написа:
heykel_nikolov написа:

Има резон в думите ти. Просто поддръжката им е много сложна и трудна. Няма как да се прави в домашни условия.

ти остави поддръжката. Задай си и другия въпрос - какво става с обикновения нож като го изпуснеш на теракота и какво с керамичния?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 24, 2012 12:04 pm 
Глобален модератор
Аватар

Любим нож: Lone Wolf Blackfoot
Ето какво става:

Още един тест:

Извод: който е решил все пак да си купи керамичен нож - да не прави лично моята тъпа грешка и да си купува от ибея китайски говна - да си купи нож от производител номер 1 в света - Kyocera (в превод - Kyocera = Kyoto Ceramic)....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 7:43 pm 
любопитен

Регистрирах се само заради тази тема.

Аз имам 4 броя керамични ножове за 160 евро, това са нали се сещате колко в лева. Не са купувани от България. Ножовете приличат или са същите като ножа от 2рия пост. Ножовете не струват и 20 лв за мен. Това са пълни боклуци

1. Изтъпиха се за 17 ден ако не се лъжа, с изключение на най-малкия нож, тъй като не е ползван.
2 Изпотроши се режещата част /ама не се режели твърди неща хахах/ ами сатъра, който е в комплекта за рязане на хляб ли е??
3. Толкова разочарован и излъган се чувствам, че нямам думи
4. Сещам се като се прасках на брат ми с моите ножове, да си завре Солингена някъде, накрая какво стана, заврях си ги аз моите.

Ужасно удобен нож е керамичния нож, но всичко свършва само с лекотата му. Т.е май за украта пред гости стават да се праскате, но напразно.

Ако искате снимки ще ви кача да гледате.

И между другото, аз съм от хората, които страшно много си пазят нещата, така че си избийте от главата, че ножпвете са заминали, защото съм писюр.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]