Керамични ножове

С какво режете в кухнята?
plambi
Глобален модератор
Любим несгъваем: Chris Reeve Professional Soldier Insingo
Любим сгъваем: Lone Wolf Blackfoot

Керамични ножове

Postby plambi » Fri Apr 27, 2012 5:48 pm

fena3000 wrote:Здравейте,

от скоро имам такъв Керамичен нож и съм много доволен. Реже много и го дават, че трудно се износя, т.е. може и да не ви се наложи да го точите никога. Подходящ е основно за кухнята и за рязане на по-меки продукти, т.е. храните които се режат трябва да са без кокали. Пробвал съм го за рязане на пилешко месо без кокали, луканки, плодове и зеленчуци, спрява се бих казал блестящо в сравнение с предишният нож, който използвах. Ето ножчето, което си закупих:

Image

15,24 см. е дължината на острието.

Като изключим факта, че трябва да се пази малко повече от нормален кухненски нож, мисля че си заслужава вниманието и се справя чудно в кухнята.

Някой от вас разполага ли с такъв нож и какви са му впечатленията?

fena3000 wrote:Да, не трябва да се режат прекалено твърди продукти с тези ножове, въпреки че са доста твърди остриетата са сравнително "крехки". Също така не трябва да се изпускат, че се чупят както сте казали.

Темата за БГ ножовете съм я прегледал, благодаря :)

Да ви кажа, в женската ръка нито един нож не е в сигурност, а и самата ръка хич не е, но това е една друга тема на разговор :)

До колкото знам, керамичните ножове трябва да се заточват от специалист, те и затова рядко се точат.

npopov wrote:

Cobra3 wrote:Проблема при тези ножове е, че не могат да се точат, и не майстор ами какъвто ще да си, единственият вариант е да го пратиш на производителя, което при Киосера струва 30 лева ;). Колкото и да е износоустйчив, поне за 6 месеца ще се изтъпи, елементарна аритметика е колко пари ще дадеш за няколко години. ;)

plambi wrote:Нито един от трите еднакви, които имам (Chick Chef's Ceramic) не се е чупил -
здрави са, силно нащърбени и режат само гилотинно, със силен натиск.
С нищо не успях да оправя ни щръбките, камо ли да ги наточа.
По диамантените камъни остава фин бял прах, но няма и наченки на оправяне.
Опитах и на бързооборотна гумена шлайф-шайба с какви ли не водни шкурки - все тая...

Кауза пердута е тя....

Ето тези говна се излъгах да купя:

Image

bully wrote:Днеска получих съвсем неочакван подарък от приятел, върнал се от Китай кухненски нож от циркониев оксид с черно огледално покритие същият като на снимката, само че на който пише Еnvirs made in Japan, но не се съмнявам къде е произведен. Доста удобен е на първо четене и честно казано добре изглежда, с пластмасова дръжка и много фЯшън кутия с магнитен капак.
Image
Image
In nidor eGo fides.

Punky

Re: Керамични ножове

Postby Punky » Tue Jul 03, 2012 11:16 am

Керамиката не е вече нещо ново, ама това е (поне за мен), дървен нож *telephone* !!!

http://www2.knifecenter.com/brand/359/Core-Bamboo

Владимир Божичков
любопитен

Керамични ножове от Кауфланд

Postby Владимир Божичков » Sat Jul 21, 2012 5:18 pm

Здравейте приятели! От 2011 отвреме навреме преглеждам вашия форум където има доста интересни неща и хич не ми се искаше първия ми пост да е такъв но какво да се прави.Та ето и причината да се регистрирам тук официално.
Миналата седмица успях да счупя кухненския нож някаква 10 годишна терна преживяла какво ли не и за късмет на следващия ден гледам в Кауфланд керамични ножове на промоция голям и малък нож за 19 лв или нещо такова беше та отнесох ги със засилка ето ги хубавците
Image
Отначало всичко точно режеха прилично обаче вчера взех да нарежа няколко моркова на домашния заек и гледам ножа почва да се извива нагоре :shock: нито съм го натискал яко нито нищо дръпнах го и той излезе а то ето колко влизал в дръжката деба и спестовните китайци.
Image
Image
Светих с фенерче в дръжката дали не съм го счупил останалото Не толкова си е керамиката !
Силно се надявам никой друг да не си е купил от тия боклуци!Чудя се дали не може да го залепя с някакво лепило да си режа поне домати с него или е направо за коша.

МИНЧО
напреднал
Любим несгъваем: Следващия

Postby МИНЧО » Sat Jul 21, 2012 10:39 pm

Аз го залепих с каноконлит, и до сега си режа салатката. *pardon*
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието при ниското качество!

maraturi
разучаващ

Postby maraturi » Sat Jul 21, 2012 11:39 pm

Щом е от Кауфланд нямаш никакъв проблем,
стига да си пазиш касовата бележка.
Връщат ти парите без никакви обяснения.

heykel_nikolov
почетен член

Postby heykel_nikolov » Sun Jul 22, 2012 12:36 pm

Доста люде продължават да се набутват с евтини керамични боклуци!Не знам до кога ще изкара тази мания по тези ножове??

petrof
разучаващ

Postby petrof » Mon Jul 23, 2012 10:37 pm

heykel_nikolov wrote:Доста люде продължават да се набутват с евтини керамични боклуци!Не знам до кога ще изкара тази мания по тези ножове??

И аз продължавам да се чудя същото нещо, ама явно модата е голяма работа...

Incubus
редовен
Любим несгъваем: РАТ-1 :)

Postby Incubus » Mon Jul 23, 2012 10:45 pm

petrof wrote:
heykel_nikolov wrote:Доста люде продължават да се набутват с евтини керамични боклуци!Не знам до кога ще изкара тази мания по тези ножове??

И аз продължавам да се чудя същото нещо, ама явно модата е голяма работа...

Не е точно модата... Просто рекламата/маркетингът им е на много високо ниво.
Вярно има хубави керамични ножове... ама те не са точно тия дето ще си купиш от кварталната бакалийка за 10лв.
Да си добре пригоден към едно зле функциониращо общество НЕ е признак на добро здраве.

heykel_nikolov
почетен член

Postby heykel_nikolov » Mon Jul 23, 2012 11:32 pm

Жорка,повярвай ми и тези които са по 100-на кинта не струват!Задай си въпроса да си виждал някой известен готвач в Япония,Сащ или Европа да работи с керамичен нож??Аз поне не знам за такъв и не съм и виждал! *DONT_KNOW*

Incubus
редовен
Любим несгъваем: РАТ-1 :)

Postby Incubus » Tue Jul 24, 2012 12:01 am

heykel_nikolov wrote:Жорка,повярвай ми и тези които са по 100-на кинта не струват!Задай си въпроса да си виждал някой известен готвач в Япония,Сащ или Европа да работи с керамичен нож??Аз поне не знам за такъв и не съм и виждал! *DONT_KNOW*

Има резон в думите ти. Просто поддръжката им е много сложна и трудна. Няма как да се прави в домашни условия.
Да си добре пригоден към едно зле функциониращо общество НЕ е признак на добро здраве.

pirga
любопитен

Postby pirga » Tue Jul 24, 2012 1:02 pm

heykel_nikolov wrote:Жорка,повярвай ми и тези които са по 100-на кинта не струват!Задай си въпроса да си виждал някой известен готвач в Япония,Сащ или Европа да работи с керамичен нож??Аз поне не знам за такъв и не съм и виждал! *DONT_KNOW*

Кьопоолу, само за това си струва да се ползва керамичния нож - за да не мирише салатата на желязо

maraturi
разучаващ

Postby maraturi » Tue Jul 24, 2012 3:42 pm

Че аз като си режа салатата с трамонтина да не се е вмирисала

f(x)dx
постоянно присъстващ

Postby f(x)dx » Mon Sep 24, 2012 12:02 pm

Incubus wrote:

Има резон в думите ти. Просто поддръжката им е много сложна и трудна. Няма как да се прави в домашни условия.

ти остави поддръжката. Задай си и другия въпрос - какво става с обикновения нож като го изпуснеш на теракота и какво с керамичния?

plambi
Глобален модератор
Любим несгъваем: Chris Reeve Professional Soldier Insingo
Любим сгъваем: Lone Wolf Blackfoot

Postby plambi » Mon Sep 24, 2012 12:04 pm

Ето какво става:

Още един тест:

Извод: който е решил все пак да си купи керамичен нож - да не прави лично моята тъпа грешка и да си купува от ибея китайски говна - да си купи нож от производител номер 1 в света - Kyocera (в превод - Kyocera = Kyoto Ceramic)....
In nidor eGo fides.

coojoe_213
любопитен

Postby coojoe_213 » Tue Feb 19, 2013 7:43 pm

Регистрирах се само заради тази тема.

Аз имам 4 броя керамични ножове за 160 евро, това са нали се сещате колко в лева. Не са купувани от България. Ножовете приличат или са същите като ножа от 2рия пост. Ножовете не струват и 20 лв за мен. Това са пълни боклуци

1. Изтъпиха се за 17 ден ако не се лъжа, с изключение на най-малкия нож, тъй като не е ползван.
2 Изпотроши се режещата част /ама не се режели твърди неща хахах/ ами сатъра, който е в комплекта за рязане на хляб ли е??
3. Толкова разочарован и излъган се чувствам, че нямам думи
4. Сещам се като се прасках на брат ми с моите ножове, да си завре Солингена някъде, накрая какво стана, заврях си ги аз моите.

Ужасно удобен нож е керамичния нож, но всичко свършва само с лекотата му. Т.е май за украта пред гости стават да се праскате, но напразно.

Ако искате снимки ще ви кача да гледате.

И между другото, аз съм от хората, които страшно много си пазят нещата, така че си избийте от главата, че ножпвете са заминали, защото съм писюр.

Return to “Кухненски ножове”