Metal Blade

Форум за ножове, хладни оръжия, сечива и мултитулове
Дата и час: Вто Юли 29, 2014 7:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Апр 29, 2012 10:58 pm 
ножоманиак
Аватар

Кой разбира от Жоро безименния жага си избира :mrgreen:

Тествана и многократно доказала се пред металблейд колегията.

П.С> много съм разсеян - бях забравил дека са темите за трионите - добре че Емо я премести :lol: :lol: :lol: :lol:

Life is GOOD!

http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 11, 2012 10:58 am 
И аз се сдобих с една такваз бичкия от Жоро, за което му благодаря :beer2: ! Сила голяма е *THUMBS UP* .

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Май 11, 2012 11:19 am 
постоянно присъстващ

Моята вече ме чака в Еконта, след малко отивам да я взема и да пусна на Инкубуса пастите :yahoooooo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 11, 2012 1:53 pm 
редовен

Любим нож: РАТ-1 :)
servantesss написа:
Моята вече ме чака в Еконта, след малко отивам да я взема и да пусна на Инкубуса пастите :yahoooooo:

И моята ме чака. И аз отивам да я взема, но няма да пускам на Инкубуса пастите. :) Ще си ги ям сам :yahoooooo: :mrgreen:
Сега останаха пастите и ратановите пръчки да пристигнат ... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 11, 2012 5:04 pm 
разучаващ

Вярна ми е като последния войник на Хитлер ;)
ИзображениеИзображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 11, 2012 11:05 pm 
разучаващ
Аватар

Я тема за мойте бичкии! *DRINK* След варненското цунами някъде бях свалил от кеша на Гугъл началото на темата от предишния форум с намерение да я качавам пак и съм я забравил. Май е дошло време да я потърся и да я кача тук

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 12, 2012 6:59 pm 
постоянно присъстващ

Днеска рязах и рязах и рязах едно сухо дърво, дебело колкото крака ми и се реже супер лесно и идобно и не умаря и много плюсове само мога да дам, чудя се какво да правя брадвата си, ми това в просто чудесно, режеш и после малко ги понацепиш с ножа и готово.... Голяма работа е! :yahooooo:
Стана чудно барбекю още мириша на пушек и печено месо...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 12, 2012 9:58 pm 
разучаващ
Аватар

Цитат от темата: Края на света или какво ще вземем на самотен остров...
servantesss написа:
Отговори като "взимам брадва и джага... и мачете" не играят.... регламента е само за фикс, сгъвайка и точило, като фикса може да е мачете, та ако щете и средновековен меч даже...

Сервантесе, сега да не смениш регламента :lol: :lol: :lol:
Това в кръга на шегата :beer2: А ето и извадката от темата в предишния форум с малко доразвитие:

Ревю на трион Hand Made...или със какво се занимава човек като си няма работа... или какво го мислех а какво излезе :D
Та значи днеска нямах работа и реших да си направя лек, сгъваем и компактен трион - нещо като това
Image
Това бяха условията които си бях поставил (с предварително начертан в главата и малко на аутокад :) план за изработка), а какво излезе:
Понеже в работилницата не можах да намеря подходящ алуминиев профил реших първия тестов модел да го направя от железен профил 30х10х1,5 (стана тежко около килограм) така че първото условие ЛЕК отпадна :D
И понеже лакомията е голяма работа малко попрекалих със дължината - в сгънато положение 500мм., в разгънато 570 в най-широката част, и от там дължина на режещия лист 540мм. така че и това със КОМПАКТЕН отпадна :D
И понеже това е идея която ми се върти в главата от няколко седмици проверявах тук там из магазини където минавам дали продават резервни листа за джага, от тоя тип дето работят и в двете посоки и при дърпане и при бутане, ама нъцки, така че не бях особенно подготвен със режещия лист (да не кажа хич :oops: ) и се наложи да импровизирам - намерих почти не работила скъсана лента от ленторезна машина за метал и познайте във какво се превърна. Вярно че зъбците са малки и чепраза не е особенно голям но полевите тестове ще си покажат :D. Така че и условието ТРИОН май не го изпълних изцяло :D :D :D
Ето и малко снимки:
Image
Image
Image
Друго ако не поне цвета на праховата боя е хубав и изпълних условието СГЪВАЕМ:D :D :D
Следващия модел мисля да бъде от алуминиев профил 30х15х1,5 (където питах нямаха 30х10х1,5), няма да се уливам и с дебелината на прикрепящите планки (сега са по 3мм, а ще ги направя от 2мм),ще намаля дължината, и мисля че теглото ще намалее най-малко наполовина което ще е по-поносимо за в раница.
За сега толкова като го тествам пак ;)

...И така докато в крайна сметка еволюцията не стигна до този прототип (който все още работи):

Image

Image

... и от него произлязоха тези:

Image

Image

Image

... и бъдещето, там тестовете предстоят :D :

Image

Image

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2012 5:37 pm 
напреднал

Любим нож: Buck 119 Special
И аз я имам тази благинка :D Супер е за къпминг,палатки - иначе за в раницата предпочитам някоя сгъваема бичкия,че е по-лека.Иначе тоз звяр реже като моторна резачка *war dwarf*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2012 7:52 pm 
редовен

Любим нож: РАТ-1 :)
Божо написа:
И аз я имам тази благинка :D Супер е за къпминг,палатки - иначе за в раницата предпочитам някоя сгъваема бичкия,че е по-лека.Иначе тоз звяр реже като моторна резачка *war dwarf*

Божо, не се и съмнявам(е) в твоите способности, дори не бих се изненадал и ако в сгънато състояние без режещ лист пак събориш някой бор :) *CRAZY*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2012 7:57 pm 
напреднал
Аватар

Ето и от мен едно клипче,което съм качвал в старият форум:

Джагата сме я коментирали многократно,и мисля че всеки който я е ползвал е останал доволен от нея!Аз съм взимал и за приятели,и всички само я хвалят!Определено е много добра инвестиция ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2012 9:27 pm 
редовен
Аватар

Любим нож: KAS II
Божо бре, тя си е баш за раница тази!

Преди форумната среща си взех и аз моята бройка.
А вчера се наложи да почистя няколко дръвчета от изсъхнали клони.
Та веднага я изтествах!

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение

... реже чудесно!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2012 1:57 am 
разучаващ
Аватар

Да се похваля и аз - от 2 дни и аз съм горд собственик на сгъваема бичкия от Жоро. Разцветката е същата като на колегата kalmar

Вече я пробвах - страхотна е!

Благодаря на Жоро за добрата и в срок свършена работа! *DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 18, 2012 3:22 pm 
постоянно присъстващ

Бичкията кърти мивки направо. Намерих един калъф от крик и си я държа вътре даже разгъната - основен къмпинг аксесоар в колата :yahoooooo:
По принцип мразя да режа с подобни трионообразни сечива, защото ми омалява ръката от стъргане, но тая бичкия яде дървото толкова бързо, че не остава време да се умори човек.... Отделно Жоро прилага спецификацията на режещия лист, та като ти се похаби да можеш да си купиш същия *DRINK*

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 18, 2012 5:54 pm 
редовен
Аватар

Любим нож: KAS II
Мдааа и аз трябва да си намеря калъфче!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]